Cerumex używa sie przez 4 dni. Pytanie- po jakim czasie można go ponownie użyć?

Powinna być zachowana przynajmniej siedmiodniowa przerwa przed kolejnym zastosowaniem preparatu. więcej »

Na jak długo starcza Ringosol?

Opakowanie Ringosolu zawiera 50 ml Płynu Ringera. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu aplikatorowi jedna dawka Ringosolu to 0,09 ml z tolerancją +/- 20 %. W związku z powyższym Ringosol starcza... więcej »

Czym się różni woda morska od płynu Ringera?

Udowodnionym naukowo korzystnym wpływem na transport i aparat śluzowo-rzęskowy w zatokach i nosie (1). Aparat ten służy każdemu człowiekowi (między innymi) do naturalnego oczyszczania zatok... więcej »

Czy można stosować Otovent gdy pojawi się katar?

Balon Otoventu nadmuchuje się nosem, dlatego wystąpienie nieżytu nosa (kataru) może utrudnić lub nawet uniemożliwić prawidłowe użycie. Zgodnie z informacją umieszczona na ulotce produktu... więcej »

W jaki sposób stosować zestaw do dmuchania w przypadku dziecka trzyletniego?

Zasadniczo sposób użycia zestawu nie odbiega od stosowania go u dzieci starszych. Najczęstszym problemem, z którym może się spotkać 3 letnie dziecko to opór jaki wytwarza... więcej »

Czy można dokupić baloniki w sklepie papierniczym lub kiosku, czy różnią się one czymś od tych w zestawie Otovent?

Przy zakupie innych balonów niż medycznych zestawów Otovent nie ma gwarancji, że opór powstały przy nadmuchiwaniu takiego balonu będzie wystarczający do przedmuchania... więcej »

Czy można zakupić osobno baloniki do Otoventu?

Niestety nie jest to możliwe. Każdy balon jest balonem medycznym o standaryzowanym i bezpiecznym oporze przy nadmuchiwaniu dlatego w obrocie dostępne są całe zestawy z oznaczeniem numeru serii... więcej »

Lekarz zapisał mojemu dziecku Otovent czy mogę zakupić go w Państwa firmie?

Medyczny zestaw Otovent jest dostępny w aptekach na terenie całego kraju. Jeżeli apteka nie posiada zestawu na stanie, to z pewnością może go zamówić w hurtowni farmaceutycznej.... więcej »

Jaka jest cena Otoventu przy zakupie detalicznym?

Cena zestawu Otovent zależy od indywidualnej marży apteki i nie powinna przekraczać 47 PLN. więcej »

Ile razy można nadmuchiwać jeden balon medyczny Otovent, kiedy należy go wyrzucić?

Każdy balon można napełniać maksymalnie 20 razy. Ciśnienie wytwarzane przez balon jest wtedy najefektywniejsze. Każde kolejne użycie balonu jest łatwiejsze ponieważ zmniejszają się... więcej »

Jak stosować zestaw medyczny Otovent?

Balon należy połączyć z oliwką nosową. Końcówkę przykładamy do jednego otworu nosowego, drugi musi być szczelnie zamknięty przez uciśnięcie skrzydełka nosa. Balon należy... więcej »

Czym się różnią zestawy Looker?

W skład zestawów wchodzi wziernik nosowy, wziernik uszny i szpatułka. W sprzedaży są dwa rodzaje zestawów: Looker max z wziernikiem usznym o średnicy 4mm i Looker Medium z... więcej »

Czy można zamowić tylko jednorazowe wzierniki nosowe bez pozostałych elementów pakietu Looker? (biały kolor wziernika usznego według mnie utrudnia badanie, a szpatułki jednorazowe są powszechnie dostępne).

Z przyjemnością możemy poinformować, że zgodnie z oczekiwaniami zmieniliśmy kolor wzierników usznych na czarny. W związku z powyższym nie ma już problemów z badaniem. Nie... więcej »